Konsolidacja chwilówek po terminie

Konsolidacja chwilówek po terminie

Życie potrafi zaskakiwać. Wiele osób przyznaje zatem, że choć w momencie zaciągania zobowiązania finansowego były one wypłacalne, wszystko zmieniło się w ciągu kilku tygodni. Utrata pracy, choroba, wypadek… Przyczyn problemów ze spłatą zobowiązań jest wiele, gdy zaś w grę wchodzą pożyczki pozabankowe, sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Zaciąganie tych ostatnich z reguły kosztuje niewiele, spóźnianie się z kolejnymi ratami wiąże się jednak z koniecznością płacenia dużych odsetek. Na szczęście, nie mamy wcale do czynienia z sytuacją bez wyjścia.

Działaj szybko

Sprawdź tu – Konsolidacja chwilówek w Habza możliwa jest nawet po terminie ich spłaty, warto jednak pamiętać o tym, że nawet kilkudniowe opóźnienie wiąże się z tym, że koszt pożyczek pozabankowych błyskawicznie rośnie. Jeśli więc tylko istnieje taka możliwość, najlepiej jak najszybciej przystąpić do działania. Brak możliwości spłacenia raty chwilówki w terminie nie jest powodem do dumy, z pewnością jednak nie jest też tematem tabu. Im szybciej zorientujemy się, że potrzebna jest nam pomoc z zewnątrz, tym lepiej. Unikniemy w ten sposób nieprzemyślanych działań, które mogą jeszcze bardziej zagmatwać nasze położenie.

Na czym polega konsolidacja

Choć termin ten kojarzy się przede wszystkim z kredytami bankowymi, konsolidacja chwilówek w Habza jest możliwa także w sektorze pozabankowym. W praktyce oznacza ona zastąpienie kilku pożyczek jedną, nie ma przy tym znaczenia to, w jakich instytucjach były one zaciągane. Podmiot oferujący nam takie rozwiązanie w pierwszej kolejności spłaca nasze wcześniejsze zobowiązania. Oczywiście, nie robi tego bezinteresownie. Musimy liczyć się z tym, że nadal ciąży nad nami konieczność zwrotu pieniędzy. Konsolidacja chwilówek w Habza sprawia jednak, że odbywa się to na innych, znacznie bardziej atrakcyjnych z naszego punktu widzenia warunkach. Możemy zatem liczyć zarówno na to, że rata miesięczna lub tygodniowa (tu wiele zależy od indywidualnych ustaleń) będzie niższa, jak i na to, że zamiast z wieloma, będziemy się teraz kontaktować z tylko jedną instytucją. Może mieć to znacznie większe znaczenie niż początkowo sądzą klienci, okazuje się bowiem, że wiele długów ma swoje źródła nie w celowym działaniu, ale w przeoczeniu terminu spłaty jednej z wielu rat.

Czy konsolidacja jest zawsze dobrym rozwiązaniem?

Walka o to, aby nie wpaść w spiralę długów, jest zawsze lepsza niż godzenie się na to, aby się w niej pogrążać. Warto jednak pamiętać, że konsolidacja wcale nie zmniejsza naszych zobowiązań. Owszem wydłuża czas ich spłacania oferując nam w zamian niższe raty, zawsze jednak stawia nas w sytuacji, w której musimy co do grosza spłacić zadłużenie. To z kolei wymaga dyscypliny i nie każdemu się udaje.