Bierzemy kredyt na remont

Kiedy potrzebna pożyczka na remont? Zazwyczaj remont mieszkania czy domu to dość pokaźny wydatek i obciążenie dla budżetu domowego. Często musimy zastanowić się nad znalezieniem innego źródła niż nasze niewystarczające domowe oszczędności, aby sfinansować inwestycję w całości i z efektem o jakim myślimy planując zmiany w mieszkaniu. Dlatego banki i instytucje finansowe kuszą klientów tak zwanymi pożyczkami na remont, które jednak niczym nie różnią się od tradycyjnych kredytów konsumenckich, a są wyrazem akcji marketingowych i czasem lepszymi warunkami pod warunkiem wykorzystania środków w konkretnym celu remontowym.

Aby wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie należy policzyć ile będzie kosztował nas remont? Czy dysponujemy własnymi środkami? Czy stać nas na kredyt? Jeżeli jednak zdecydujemy się na kredyt i jest to stosunkowo niewielka kwota jaką potrzebujemy, najwygodniejsza będzie pożyczka na remont lub po prostu kredyt gotówkowy. Ale kiedy remont wymaga dużych nakładów finansowych pożyczka na remont może być za droga. Wtedy można skorzystać z kredytu hipotecznego, oczywiście jeśli dysponujemy nieruchomością, który będzie znacznie tańszy.

Istnieje jeszcze możliwości zaciągnięcia pożyczki na remont w instytucjach pozabankowych, ale należy liczyć się z tym, iż są to niskie kwoty i na krótki okres. Więc opłacalne tylko wtedy kiedy koszty remontu nie są wysokie i wiemy że będziemy w stanie spłacić pożyczkę w wyznaczonym terminie. W instytucjach pozabankowych jest sporo możliwości uzyskania pożyczki za darmo, czyli nasze koszty nie zwiększają się o odsetki i opłaty. Promocje te dotyczą pierwszej pożyczki w danej instytucji. Wybierając pożyczkę na remont mieszkania dobrze jest porównać kilka ofert i przekalkulować budżet domowy. Czasami pożyczka krótko terminowa będzie bardziej opłacalna niż wieloletni kredyt.

Należy pamiętać, że w przypadku kredytu bankowego często we wniosku określany jest cel i bank może zażądać od nas udokumentowania poniesionych wydatków. Trzeba wtedy zbierać faktury zakupu materiałów remontowych oraz jeśli korzystamy z usług fachowców mieć umowę lub fakturę za wykonaną usługę. Niektóre banki doceniają dobrych klientów i wynagradzają ich dodatkowymi promocjami w postaci zwrotu części wydatków bądź obniżonym oprocentowaniem.